Save The Night Logo

Dj Schwa

DJ
Czech Republic

Bio

DJ SCHWA

Michal Schwa patří k hrstce českých DJs, kteří o prestižní domácí i zahraniční bookingy rozhodně nemají nouzi. Kromě hraní se Michal věnuje i vydavatelské činnosti a stojí za uznávaným labelem Beef Records. V posledních několika letech si Michal zahrál v Austrálii, Mexiku, USA, Itálii, Indii, Číně, Thajsku, Německu, Londýně, Barceloně a také na mnoha domácích undergroundových akcích.


K hudbě Michala přivedl jeho tatínek, který v Praze již několik dekád skládá a vydává hudbu pod značkou ORM. Z otcova nahrávacího studia, ve kterém Michal doslova vyrostl, se v roce 2005 přesunul do Australského Sydney. Zde také založil již zmíněný label Beef Recods (a sublabel BFWHITE) na kterém vydal EP a tracky producentů El_Txef_A, Olsvanger, Marco Lazovic, Robert Babicz, Pier Bucci, The Timewriter, Pezzner, Dircsen a mnoho dalších.


V Austrálii pak se svým pártákem Nickem Westem rozjel producentský projekt Shades of Gray. Kluci oslavili celosvětový úspěch se svým prvním albem Soul Machine, které časopis DJ Mag zařadil mezi 50 nejlepších elektronických alb roku 2012. Tento i jiné úspěchy Michalovi otevřely dveře ke spolupráci se zajímavými labely jako jsou Compost Black, Pets, Otake, RFR a XLR8R).


Od roku 2011 je Michal zpět v Praze, pravidelně hraje a věnuje se produkci hudby a eventů. Spolu s kamarády Fatty M a Lumiere založili v roce 2014 warehouse event Komiks, na který zvou undergroundové djs s producenty (např. Derrick May, Robert Hood, Kink, Dj Hell, Recondite, San Proper, Palms Trax aj.) Komiks ale není jen o hudbě – propojuje taneční hudbu s vizuálním uměním. Na Komisku tak návštěvníci mají možnost se seznámit s díly známých českých umělců a výtvarníků (v minulosti např. Jakub Janovský, Vladimír 518, Lukáš Pohanka, Petr Písařík, Berenika Saudková, Jan Poš...).


Aby toho nebylo málo, tak se Michal od začátku roku 2018 věnuje svému pořadu na Threads Radio London a koncem roku zahrál na prvním Boiler Room v České republice.Links:
www.djschwa.net
www.beefrecords.net
https://www.facebook.com/djsch...
https://soundcloud.com/beef
https://soundcloud.com/dj-schw...

https://www.youtube.com/watch?v=5Px1vxWcVEQ